Dzisiaj o tym jak wybrać odpowiedni rozmiar dywanu do salonu.

2,Living-room-area-rug-8-with-black-and-white-design

Zakup dywanu to tak naprawdę prosta sprawa, pod warunkiem, że wiesz od czego zacząć czym się kierować przy wyborze.

MAROCCAN PATTERN

2,259.00 

zobacz

Najlepiej rozpocząć od zaplanowania i dokładnego wymierzenia jaką powierzchnię ma zajmować dywan. Dla ułatwienia możesz nakleić  na podłodze kontur dywanu kolorową taśmą, wtedy zyskasz lepsze wyobrażenie jaką powierzchnię zajmie i jak będzie się wkomponowywał w dotychczasową przestrzeń.

Jeśli kupujesz dywan do salonu i ma on leżeć w części ze stolikiem kawowym, to nie zrób powszechnego błędu i nie kup za małego dywanu. Przyjmuje się, że dywan powinien przynajmniej częściowo znajdować się pod meblami typu fotel, kanapa. Jeżeli nogi mebli stoją poza dywanem daje to efekt niewykończenia całości. Spójrz na poniższe zdjęcie:

W tym przypadku dywan w rozmiarze 110×160 cm jest za mały. Ponieważ nie stoją na nim nogi od kanapy ani foteli dodatkowo taki mały dywan zmniejsza optycznie przestrzeń.

Spójrzmy jak będzie wyglądał dywan średniej wielkości, tutaj o wymiarze 170x240cm

Ta wersja jest lepsza ponieważ część mebli stoi na dywanie, co optycznie powiększa przestrzeń i sprawia, że całość wygląda spójnie. Dodatkowym plusem jest wyeksponowanie dywanu, który przecież ma być atutem i ozdobą salonu.

cateye grey

CATEYE GREY

1,699.00 

zobacz

Zobaczmy jeszcze jedną wersję, a mianowicie duży dywan np. 200×300

Obecnie rekomenduje się takie rozwiązanie, że wszystkie meble w danej strefie, (w tym przypadku kąciku kawowym) są ustawione na dywanie. Dywan wraz z meblami i odpowiednio dobranymi poduszkami i innymi elementami dekoracyjnymi tworzy wówczas spójną kompozycję. Jeśli zależy Ci na osiągnięciu efektu “przytulności” to właśnie dzięki temu zabiegowi uda Ci się go uzyskać.

Masz wątpliwości? Trudno Ci się zdecydować? Nie martw się, możesz liczyć na naszą pomoc. Jeżeli potrzebujesz porady odnośnie zakupu dywanu skontaktuj się z nami: kontakt@whiteoaks.pl

Chętnie pomożemy w wyborze i odpowiemy na Twoje pytania.

padlock mustard

PADLOCK MUSTARD

1,699.00 

zobacz

Udostępnij wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *