Jak co roku Pantone ogłosił kolory roku. Rok 2016 będzie należał do dwóch barw: Serenity i RoseQuartz. Oto one:

zdj.1pantone

Wybór ten jest uzasadniany przemianami we współczesnym świecie, który staje się coraz bardziej otwarty na równość, gdzie mamy do czynienia z pewną płynnością, gdzie rzeczy przestają być jednoznaczne, ale raczej wzajemnie się przenikają. Podobnie te dwa kolory są rożne, a jednak mogą spójnie łączyć się ze sobą. Obydwa odcienie zarówno w połączeniu jak i osobno mają wywoływać poczucie wewnętrznego spokoju i harmonii.

Zastanawiacie się może jak zestawić ze sobą te dwa kolory? Istnieje bowiem zagrożenie, że efekt będzie mdły. Nikt z nas nie chce w salonie uzyskać mydlano – pościelowego nastroju.

Zobaczmy propozycję zestawienia błękitu Serenity z różanym kwarcem:

zdj.2 kolory 2016

Czy nadal macie skojarzenie z sypialnią? Trudno się oprzeć jednak wrażeniu, że RoseQuartz najlepiej odnajdzie się w tym pomieszczeniu:

zdje.3

zdj.4

No cóż, RoseQuartz i Serenity jakkolwiek dobrze wyglądają w sypialni, to jednak to pomieszczenie w takich barwach pasuje do romantycznej nastolatki. Konia z rzędem każdej pani, która przekona swojego męża do kolorów roku 2016!

Chociaż RoseQuartz bez swego partnera Serenity może wyglądać interesująco, nawet  bardzo elegancko. Spójrzcie fragment salonu (pierwsze zdjęcie):

zdj.5

zdj.6

zdj 8

Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie akcentu kolorystycznego RoseQuartz lub Serenity do stonowanej bazy. Może to być dywan w najmodniejszym kolorze, poduszki, zasłony:

zdj.7

Dla bardziej zaawansowanych lub wkręconych w kolory 2016 świetna kombinacja kolorów i wzorów na poniższym zdjęciu. Harmonijne połączenie kwarcowo – różowej ściany z odcieniem niebieskiego sofy plus kilka detali w klimacie. Jednak, to co ożywia to wnętrze i nadaje mu charakteru to chevron na poduszkach oraz wełniany, tkany na płasko dywan w geometryczne wzory. Mistrzowska kompozycja:

zdj.9

A dla tych, którzy nie podporządkują swoich pomysłów aranżacyjnych RoseQuartz i Serenity i nie do końca dali się porwać ich urokowi proponujemy jeden akcent, który nie pozostawi złudzeń, że jesteśmy „na czasie”:

zdj.10

Żródło zdjęć: Pinterest

Udostępnij wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *