Dywan tkany na płasko – idealny wybór do jadalni i przedpokoju

Często od naszych klientów słyszymy obawę przed tym czy dany dywan okaże się praktyczny.

 

Okazuje się, że ten aspekt jest dla Was bardzo istotny. Szczególnie jeśli chcemy położyć dywan w miejscach o intensywnym ruchu, narażonych na dużą eksploatację jak np. przedpokój lub jadalnia. Jak już pewnie zauważyliście jesteśmy ogromnym zwolennikiem dywanów w części jadalnej i od lat próbujemy Was przekonać, że dywan pod stołem jadalnym to wspaniałe dopełnienie wystroju i wcale nie musi być kłopotliwy jeśli chodzi o utrzymanie go w czystości. Do miejsc typu jadalnia czy przedpokój nie będziemy raczej mocno rekomendować dywanów typu shaggy czyli popularnych włochaczy, a nawet naszych bardzo popularnych dywanów utkanych z naturalnej wełny. Dla osób, dla których praktyczność dywanu to bardzo ważne kryterium przy wyborze zdecydowanie polecamy dywany tkane na płasko. Ich gładka powierzchnia ułatwia bowiem codzienną pielęgnację.

 

 

CO TO JEST DYWAN TKANY NA PŁASKO

Dywan tkany na płasko charakteryzuje się brakiem tzw. runa czyli mówiąc potocznie nie ma ani włosków ani węzełków w przeciwieństwie do pozostałych dywanów.

 

Kup tutaj:

https://www.whiteoaks.pl/sklep/dywany-welniane/hampton/

 

Zobacz ten dywan w promocyjnej cenie:

https://www.whiteoaks.pl/sklep/dywany-welniane/marrakech/

Uzyskanie takiego efektu dywan zawdzięcza specjalnej technice wykonania, która polega na przeplataniu między sobą włókien.  Sploty mogą przybierać bardzo różne formy. Dywan może być bardzo cienki, ale możemy też uzyskać gruby dywan i też będzie on tkany na płasko. Do takich dywanów należą nasze dywany Paddle Dhurrie:

Więcej tutaj:

https://www.whiteoaks.pl/sklep/dywany-welniane/padlock-mustard/

 

Więcej tutaj:

https://www.whiteoaks.pl/sklep/dywany-welniane/cateye-grey/

Więcej tutaj:

https://www.whiteoaks.pl/sklep/dywany-welniane/cateye-blackwhite/

Nasze dywany tkane na płasko tworzymy z naturalnych włókien wełnianych i bawełnianych o najwyższej jakości.

https://www.whiteoaks.pl/sklep/dywany-welniane/oracle-turquoise/

ZALETY DYWANÓW TKANYCH NA PŁASKO

Po pierwsze, dywany tkane na płasko prócz tego, że są po prostu ładne i oryginalne, są jednocześnie niesamowicie praktyczne. Osoby, które posiadają w swoich domach tego rodzaju modele przede wszystkim chwalą je za łatwość w utrzymaniu czystości. Decyduje o tym fakt, że ciasno przeplecione włókna pochłaniają zdecydowanie mniej kurzu i roztoczy. Co więcej, większe zanieczyszczenia i plamy nie wnikają w strukturę materiału, lecz osiadają wyłącznie na powierzchni. W związku z tym, absolutnie wystarczające jest tu szybkie trzepanie, kilka ruchów odkurzaczem bądź przetarcie mokrą szmatką, aby dywan ponownie wyglądał jak nowy. A jako że dywany tkane na płasko, są zdecydowanie lżejsze niż tradycyjne modele, zwinięcie ich i wyniesienie do czyszczenia nie stanowi żadnej przeszkody na drodze ich pielęgnacji. Wszystko to sprawia, że tego typu dywany są świetną alternatywą dla właścicieli zwierząt domowych (psów, kotów), które bezustannie gubią sierść, a z dworu wbiegają do domu z brudnymi łapami. Stanowią także doskonałe rozwiązanie w pomieszczeniach, w których nie zmienia się obuwia. No i na koniec niespodzianka – te dywany są dwustronne!!! Spód wygląda identycznie jak wierzch.

Dywany tkane na płasko to niekończące się możliwości aranżacji.

Więcej tutaj:

https://www.whiteoaks.pl/sklep/dywany-welniane/ganpati/

 

Czy macie u siebie w domu dywan tkany na płasko? Podobają Wam się takie dywany? Która z aranżacji najbardziej Wam przypadła do gustu. Czekamy na Wasze komentarze.

pozdrawiam

Agata

Udostępnij wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *