Czy czujecie czasami ogromną potrzebę zmiany w mieszkaniu?

Wszystko wydaje się stare, kompletnie opatrzone i przebywanie we własnym domu zamiast uspokajać działa  na nerwy? Wtedy najchętniej pozbylibyśmy się natychmiast wszystkich mebli, przemalowali ściany, zrywali tapety, wyrzucali dywany. Nie każda jednak potrzeba zmiany musi oznaczać rewolucję dla naszego mieszkania, jak również portfela. Proponujemy  podejście zdroworozsądkowe, które jest racjonalne pod względem ekonomicznym, a potrafi przynieść spektakularne efekty! Najszybszy sposób aby w zaledwie kilka minut zmienić wnętrze to: poduszki ozdobne!

Poduszki dekoracyjne możesz wymieniać z nadejściem nowego sezonu: wprowadzić wiosenny klimat świeżości, stworzyć letnią oazę miejską w stylu hampton lub zimowe zacisze. Ozdobne poduszki pomogą Ci wyczarować świąteczny wielkanocny lub bożonarodzeniowy klimat. Albo po prostu kiedy potrzebujesz zmiany, bez specjalnej okazji zaszalej z nowymi poduszkami dekoracyjnymi do salonu. W ten sposób bez konieczności wielkiego remontu i inwestowania dużych pieniędzy odmienisz mieszkanie i poprawisz sobie nastrój.

 

 

Obejrzyj poniższe inspiracje i pomysły, a kiedy już przeobrazisz swój salon podziel się z nami efektem metamorfozy na Instagramie stosując hashtag #whiteoaksrugs

marsala pattern

MARSALA PATTERN

59.00 

A oto nasze sposoby na odmianę salonu za pomocą dekoracyjnych poduszek:

  1. Zróżnicuj poduszki pod względem rozmiaru i kształtu. Możesz miksować ze sobą np. poduszki w rozmiarze 45 x 45 (2 sztuki) i 40 x 40 (2 sztuki) i dodać np jedną podłużną lub okrągłą poduchę. Podłużne lub okrągłe poduszki urozmaicą całość kompozycji. Jak zwykle: jeden mały detal, a daje wielki efekt.

Poduszki dekoracyjne

2. Mieszaj ze sobą różne materiały i tekstury: bawełnę, wełnę, jedwab, a nawet futrzane poduchy możesz bez obaw łączyć w jedną kompozycję. Bardzo ładnie prezentują się poduszki ręcznie robione . Możesz spokojnie łączyć je z klasycznymi bawełnianymi , aksamitnymi lub welurowymi. Zestawiając poduszki na kanapę pamiętaj jednak żeby nie przesadzić. Jeśli miksujesz różne materiały, trzymaj się raczej jednej tonacji kolorystycznej, o czym przeczytasz poniżej

3. Wybierając kolory nowych poduszek ozdobnych rozejrzyj się uważnie po pokoju. Często poduszki dekoracyjne mają za zadanie ożywiać wnętrze, stanowić żywy akcent kolorystyczny gdyż przeważnie, zwłaszcza w Polsce kanapy, fotele i inne meble mamy w stonowanych barwach. Ożywianie kolorem to dobre posunięcie pod warunkiem, że wybrane kolory poduszek nie będą zupełnie odłączone od reszty rzeczy znajdujących się w pomieszczeniu. Zastosuj następujący trik: rozejrzyj się po pokoju, a następnie wybierz jeden akcent kolorystyczny z ulubionego obrazu, flakonu czy koloru na dywanie. Jeśli posłużysz się takim kluczem przy wyborze kolorystyki uzyskasz efekt spójności pomimo różnorodności kolorów. Barwy będą nawiązywały do siebie tworząc gustowną kompozycję, zamiast poczucia dysharmonii.

 

 

4. Przy dekorowaniu salonu poduchami dekoracyjnymi baw się kolorami, wzorami i fakturami, ale nie pozwól na totalny chaos. Jeżeli mieszasz wzory i kolory to lepiej zachowaj podobny kształt i rozmiar poduszek ozdobnych. Jeśli szalejesz z rozmiarami i kształtami to pozostań w jednej linii kolorystycznej i zbliżonej lub takiej samej fakturze materiału. Zawsze powtarzamy, że warto przełamywać  jednolitość silnym akcentem np. wzorzystym dywanem w geometryczne wzory lub ciekawymi poduszkami ozdobnymi, ale umiar i wyczucie niech będą naszą naczelną zasadą. 🙂

 

 

chevron

CHEVRON

59.00 

5. Na koniec pozostaje już tylko ułożyć poduszki na kanapie i delektować się efektem swojej pracy twórczej. Tylko jak porozkładać te poduszki? Czy powinny być ułożone parzyście czy też nie?

Kompletnie się nie przejmuj zasadami w tym względzie, jeśli w ogóle takowe istnieją. Zasada nadrzędna, to ta, która mówi, że to Tobie ma się podobać, to Twoje poduszki i Twoja kanapa i Ty tu rządzisz:) Dość często spotyka się ułożenie poduszek dekoracyjnych: dwie po jednej stronie, a jedna po drugiej stronie sofy. Ułożenie parzyste po obu stronach kanapy wygląda bardziej elegancko, więc jeśli cenisz symetrię to z pewnością wybierzesz właśnie takie rozwiązanie.

 

cary

CARY

209.00 

Natomiast jeśli masz dzieci, to kompletnie nie przejmuj się układaniem poduszek dekoracyjnych, bo czy ułożysz je parzyście  czy nie, to nie ma znaczenia 🙂

pozdrawiamy Was bardzo serdecznie. Dajcie znać czy wpis Wam się podoba?

zespół White Oaks

 

 

 

 

Udostępnij wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *